Většinou, když přijdete do krámu, obchodník vám poradí a jako začátečníkovi většinou dobře. Už jen protože ví, že když vás to chytne má vás tu za chvilku zase pro lepší prkno. Ale jak kupujete už něco lepšího, tedy za větší prachy, je lepší o tom něco vědět a úplně nejlepší je někoho znalého vzít s sebou.

      Snowboardové vybavení zaznamenalo od počátku vývoje výrazné změny. Vývoj je už dávno v rukou zkušených specialistů a domácí výroba je minulostí. Snowboardy , boty i vázání, se výrazně liší svým zaměřením a konstrukcí. Začátečník by se měl při výběru prkna poradit s odborníky. Ne vždy je však ten kdo se jako odborník tváří skutečným znalcem. Proto je dobré, aby se každý zájemce o tento sport, sám alespoň trochu obeznámil s využitím jednotlivých typů snowboardové výzbroje. Velkou výhodu má ten kdo zná opravdu někoho, kdo jezdí. Poradí co koupit i kde to koupit.

      Snowboardy lze rozdělit do tří hlavních skupin:

No už s toho vyplívá že pokud jste začátečník bude asi nejrozumnější allroundboardy. Dost lidí od nich pak přechází k freestylebordům.